artykuł, prasówka
Lipca 22, 2019 2 min czytania

#prasówka IComms 22.07.2019

#prasówka IComms 22.07.2019

 

 

Czy email jest najlepszą opcją dla wewnętrznej komunikacji? (Tytuł oryginalny: Is email your best bet for internal messaging and collaboration?)

Ragan.com

Autor: Dan Frfies, technical product lead at Next Ventures

Narzędzia do komunikacji w czasie rzeczywistym to dzisiaj must have, jeśli chcemy naprawdę efektywnej współpracy między zespołami czy poszczególnymi pracownikami. W tym artykule autor pokazuje nam opcje oprogramowania, które mogę przenieść naszą komunikację na wyższy poziom.

Link do treści oryginalnej:

https://www.ragan.com/is-email-your-best-bet-for-internal-messaging-and-collaboration/

 

 

CASE STUDY: Metropolitan State University of Denver’s storytelling, który przyciąga uwagę i zgarnia nagrody. (Tytuł oryginalny: A Colorado university’s robust storytelling turns heads)

Ragan.com

Autor: Robby Brumberg, Ragan editor

Wywiad z Cathy Lucas - szefową komunikacji MSU Denver oraz Johnem Arnoldem - redaktorem naczelnym RED, którzy opowiadają o tym jak przyciągnąć uwagę i zaangażować czytelników, a przy okazji - tworzyć historie, które zostają zauważone i nagrodzone.

Link do treści oryginalnej:

https://www.ragan.com/a-colorado-universitys-robust-storytelling-turns-heads/

 

 

CASE STUDY: The National House Building Council (NHBC) i jego zrównoważona polityka pro-rodzinna (Tytuł oryginalny: „How to equalise your parental leave benefits”)

https://www.allthingsic.com/

Autor: Rachel Miller

Sam Boniface - Manager Komunikacji Wewnętrznej w NHBC opowiada o tym jak i dlaczego firma wprowadziła zmiany w polityce socjalnej, dotyczące urlopów macierzyńskich. Warto przeczytać - szczególnie jeśli Wasza firma planuje wprowadzić lub zmienić benefity dla młodych rodziców.

Link do treści oryginalnej:

https://www.allthingsic.com/how-to-equalise-your-parental-leave-benefits/

 

 

DOBRA KSIĄŻKA:

„Zwinny talent”  Ralf Knegtmans

Ralf Knegtmans to Partner zarządzający holenderskiej firmy De Vroedt & Thierry, która specjalizuje się w doradztwie i rekrutacji kadry kiero­wniczej i jest członkiem Cornerstone International Group. Od dwudziestu lat zgłębia kluczowe cechy wybitnych talentów poprzez własne badania oraz liczne wywiady z członkami zarządów firm i naukowcami. Pisze i wykłada na temat natury talentu, selekcji najlepszych kandydatów, nowoczesnego przywództwa oraz różnorodności.

Książka „Zwinny talent” odpowiada na pytanie jaki jest idealny pracownik przyszłości. Jak go rekrutować, szkolić, dbać o jego rozwój? Jak go zidentyfikować wśród szeregu innych talentów na rynku i ostatecznie - jak dbać o własny rozwój, by się takim idealnym pracownikiem stać.

Książka dostępna w wersji papierowej oraz jako e-book:

https://imprintmedia.pl/zwinnytalent/

Pozostałe wpisy