artykuł, prasówka
Lutego 17, 2020 < 1 min czytania

#prasówka IComms 17.02.2020

Czym jest tak naprawdę komunikacja wewnętrzna (Tytuł oryginalny: What does internal communication mean?)

ALLTHINGSIC.COM

Autor: Rachel Miller

Powrót do podstaw  - czym tak naprawdę powinna być i jest komunikacja wewnętrzna w organizacji, jakie umiejętności są niezbędne na stanowisku specjalisty ds. komunikacji wewnętrznej, jakie są cele. Warto przeczytać - nawet jeśli działacie w branży już kilka lub kilkanaście lat. Tym bardziej, że Rachel zadała podstawowe pytania praktykom komunikacji z całego świata.

Link do treści oryginalnej:

https://www.allthingsic.com/what-does-internal-communication-mean/

 

Wszyscy na pokład pociągu zwanego marką (Tytuł oryginalny: Getting ALL aboard the brand train)

PRACADEMY.CO.UK

Autor: Lindsay Jane Ackers, PR & communication professional

Poznajcie Douga, który pracuje w lokalnej organizacji od 20 lat. Przeszedł wszystkie szczeble kariery i zna wszystkich w firmie - żyje i oddycha organizacją, którą traktuje jak rodzinę. Nagle jednak firma, w której pracuje Doug zostaje przejęta przez globalną markę. Co się zmieni i jaką rolę odegra tutaj komunikacja? Przeczytajcie koniecznie! Fajnie napisany artykuł o zaangażowaniu w procesie zmiany.

Link do treści oryginalnej:

https://pracademy.co.uk/insights/getting-all-aboard-the-brand-train/

 

E-BOOK: Mapa umiejętności w nowoczesnym dziale komunikacji wewnętrznej (Tytuł oryginalny: Skillset Map of a Modern IC Department)

SMARP.COM

Autor: SMARP team

Darmowy e-book, w którym znajdziecie mapę, systematyzującą umiejętności wymagane dla współczesnych praktyków komunikacji. Mapa powstała na podstawie badania G2 - The Institute of Internal Communication oraz książki Sue Dewhurst i Liam Fitzpatrick na temat skutecznej komunikacji z pracownikami. W e-booku znajdziecie także praktyczny wkład od 7 międzynarodowych specjalistów IC.

Zdecydowanie warto pobrać!

Link do treści oryginalnej:

https://resources.smarp.com/skillset-map-of-a-modern-ic-department