NeuroColor, praca zdalna
31 marca 2020 < 1 min czytania

Jak wykorzystać neuronaukę do efektywnej pracy zdalnej?

O pracy zdalnej w ostatnich tygodniach przeczytaliście już zapewne wszystko. Nawet my podchodziliśmy do tego tematu - oczywiście od strony komunikacji!

Dzisiaj jednak chcielibyśmy Wam polecić artykuł Dave’a Labno, CEO firmy NeuroColor, który podchodzi do tematu #homeoffice od zupełnie innej strony. Dave opowiada o tym jak pracować skuteczniej i efektywniej wykorzystując zindywidualizowane cechy osobowości, oparte na neurobiologii.

Brzmi skomplikowanie?

Nic bardziej mylnego. Nie musicie mieć specjalistycznej wiedzy, aby wykorzystać neuronaukę w swojej pracy, o czym pisaliśmy już TUTAJ

Wystarczy, że dowiecie się jak działa Wasz mózg, dzięki czemu będziecie mogli podjąć działania, które pomogą Wam stać się nie tylko bardziej produktywnymi pracownikami, ale także (a może przede wszystkim) szczęśliwszymi ludźmi!

Np. osobom sumiennym, spokojnym, konkretnym i zorientowanym na szczegóły (za te cechy odpowiedzialna jest serotonina) zaleca się podczas pracy z domu - wprowadzenie do swojego dnia tyle rutynowych czynności ile tylko się da a także regularne spacery. Osobom energicznym, pomysłowym, szukającym nowych doświadczeń (za te cechy odpowiada dopamina) - zaleca się robienie przerw, spontaniczne prace nad czymś co odkładało się na później i poszukiwanie kreatywnych form spędzenia czasu. Osoby analityczne, skoncentrowane na szczegółach, pewne siebie i zdecydowane (testosteron) powinny zdecydowanie wyznaczać sobie cele, które pomogą im się skupić i być efektywnymi. Dla osób relacyjnych z kolei - które potrzebują realnego kontaktu z drugim człowiekiem (estrogen/oksytocyna) ważne może być nawiązywanie kontaktu jeden na jeden za pomocą konferencji czy czatów.

Jeśli temat Was zaciekawił - zapraszamy serdecznie do lektury artykułu.

Natomiast -  jeśli chcielibyście zgłębić tematykę NeuroColor jeszcze bardziej - koniecznie zerknijcie na nasze szkolenia i konsultacje z zakresu wykorzystania tej wiedzy w Waszej firmie!

 

 

 

Pozostałe wpisy