SZKOLENIE DEDYKOWANE

Komunikacja w projekcie - Skuteczna komunikacja zmian i projektów IT

Warsztat dedykowany jest osobom odpowiedzialnym za komunikację w projektach IT, których zadaniem jest zapewnienie właściwego przepływu informacji w projekcie jak również angażująca komunikacja do użytkowników końcowych.

Podczas warsztatu osoby zaangażowane w projekty IT, project managerowie poznają zasady budowania efektywnej komunikacji zapewniającej skuteczny przepływ wiedzy i informacji w projekcie. Na podstawie analizy potrzeb i oczekiwań różnych grup odbiorców komunikacji (sponsorzy projektu, kadra menadżerska, uczestnicy projektu, użytkownicy końcowi, etc.) będą także potrafili stworzyć plan komunikacji projektu.

Dodatkowo, elementem warsztatu jest ocena efektywności poszczególnych kanałów komunikacji i optymalizacja działań. Po warsztacie uczestnicy będą potrafili przygotować dopasowane do potrzeb odbiorców i skuteczne procesy komunikacji.  Dodatkowo, prowadzone w trakcie warsztatu sesje facylitacyjne dają możliwość przepracowania pojawiających się barier i wypracowania spójnych zasad komunikacji projektów w firmie.

Dla kogo?

  • Dla project menadżerów i liderów projektów IT odpowiedzialnych za komunikację projektową
  • Dla project menadżerów i liderów projektów którzy chcą wzmocnić swoje kompetencje komunikacyjne
  • Dla członków projektów IT, którzy komunikują się z użytkownikami końcowymi

Wiedza i umiejętności po szkoleniu:

  • Znajomość zasad budowania efektywnej komunikacji w projektach, dopasowanej do potrzeb i oczekiwań odbiorców i nastawionej na realizację celów biznesowych projektu
  • Umiejętność przygotowania planów komunikacji dla projektu
  • Umiejętność przygotowywania zrozumiałych i angażujących komunikatów wewnętrznych
  • Znajomość kanałów i narzędzi wzmacniających zaanagażowanie członków projektów
  • Umiejętność prowadzenia efektywnych spotkań zespołowych

Wykorzystaj różne metody

szkolenia

sesje facylitacyjne

materiały edukacyjne

konsultacje

mentoring

trener

Adriana Borucka

ekspertka ds. komunikacji wewnętrznej i liderskiej, trenerka biznesu, facylitatorka

Ekspertka w zakresie strategicznego doradztwa komunikacyjnego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji korporacyjnej, w tym w zakresie komunikacji wewnętrznej - wdrażanie strategii komunikacji wewnętrznej, audyty komunikacji wewnętrznej, wdrażanie nowych kanałów i działań w obszarze digital workplace, komunikacja kryzysowa, zarządzanie zmianą. Doradza i wspiera kadrę zarządzającą w obszarze komunikacji wewnętrznej. Swoje doświadczenie zdobyła, pracując w Kompanii Piwowarskiej, Zeelandii oraz Infersoll. Niezależnie współpracowała także z zespołami. ABB, Capgemini, 10 Clouds, Amica, Roche czy SOS Wioski Dziecięce. Jako certyfikowana trenerka biznesu oraz facylitatorka według metodologii Iceberg, w ramach sesji facylitacyjnych, pomaga zespołom w wypracowywaniu strategii i rozwiązań oraz szkoli z zakresu prowadzenia efektywnych spotkań wewnętrznych. Jest również jedną z dwóch w Polsce certyfikowanych trenerek Neurocolors. Od lat pasjonuje się wykorzystywaniem nowych mediów, AI i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji wewnętrznej.

Zobacz z kim pracowaliśmy