SZKOLENIE DEDYKOWANE

Facylitacja spotkań

Podczas tego warsztatu uczestnicy poznają w praktyce techniki prowadzenia bardziej efektywnych, angażujących spotkań i wzmocnią swoje kompetencje w zakresie komunikacji z zespołem.

Ten warsztat prezentuje pojęcie i możliwości jakie daje wykorzystanie facylitacji w zarządzaniu zespołem. Uczestnicy dowiedzą poznają techniki facylitacyjne, dzięki którym:

 • będą potrafili prowadzić konstruktywne spotkania
 • podniosą zaufanie i współpracę w zespole
 • będą potrafili przeprowadzić zespół przez konflikt
 • będą lepiej inspirować i zachęcać zespół do otwartego myślenia

Elementem tego warsztatu jest także praca nad postawą własną, świadomość wpływu jaki wywieramy na grupę i umiejętność współdziałania za grupą.

Przedstawione podczas tego warsztatu techniki facylitacyjne bazują na metodologii Iceberg w połączeni z podejściem Carla Rogersa. Warsztat jest typowo zaprojektowany pod potrzeby biznesu.

Dla kogo?

 • Dla wszystkich osób, które chcą prowadzić bardziej efektywne spotkania
 • Dla liderów chcących poprawić zaangażowanie zespołu
 • Dla menadżerów, którzy chcą poprawić dynamikę i zaangażowanie uczestników prowadzonych spotkań
 • Dla członków działów HR odpowiedzialnych za budowanie zaangażowania oraz programy rozwojowe
 • Dla liderów chcących poprawić relacje i umiejętnie radzić sobie z konfliktami w zespole

Wiedza i umiejętności po szkoleniu:

 • Znajomość technik i narzędzi facylitacji spotkań
 • Umiejętne wspomaganie procesu podejmowania decyzji w zespole
 • Identyfikacja i pokonywanie barier wpływających na brak efektywności pracy grupy
 • Wspieranie myślenie innowacyjne w zespole
 • Budowanie otwartej, dwustronnej komunikacji wspierającej realizację celów biznesowych
 • Angażowanie zespołu i wzmacnianie postaw promujących współodpowiedzialność zespołu za wyniki

nasze mocne strony

Sesje facylitacyjne

Wymiana wiedzy i praca nad wyzwaniami uczestników.

Wiedza

Wymiana wiedzy i praca nad wyzwaniami uczestników.

Kompetencje

Wymiana wiedzy i praca nad wyzwaniami uczestników.

Konsultacje

Wymiana wiedzy i praca nad wyzwaniami uczestników.

Materiały szkoleniowe

Wymiana wiedzy i praca nad wyzwaniami uczestników.

opinie naszych uczestników

trener

Katarzyna Kern

lider HR, facylitator, Coach, trener biznesu

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma ponad 17-letnie doświadczenie jako lider HR w firmach polskich i międzynarodowych z branży IT, turystyka, outsourcing i retail.

Jej obszarem specjalizacji jest tworzenie Szczęśliwych Miejsc Pracy poprzez kreowania polityki personalnej i budowanie angażującej kultury organizacyjnej, współprace pomiędzy liderami, pracownikami, działami HR oraz Zarządami. Kilkukrotnie w swoich rolach miała okazję odbierać nagrodę Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce i głeboko wierzy w to, że każda firma może stać się lepszym miejscem pracy. Na co dzień zajmuje się doradztwem i konsultingiem HR, prowadzi Executive i Life Coaching, a także szkoli i facylituje.

Adriana Borucka

ekspert ds. komunikacji wewnętrznej i liderskej, trener biznesu, facylitator

Ekspert w zakresie strategicznego doradztwa komunikacyjnego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji korporacyjnej, w tym w zakresie komunikacji wewnętrznej – wdrażanie strategii komunikacji wewnętrznej, audyty komunikacji wewnętrznej, wdrażanie nowych kanałów i działań w obszarze digital workplace, komunikacja kryzysowa, zarządzanie zmianą.

Doradza i wspiera kadrę zarządzającą w obszarze komunikacji wewnętrznej, w tym także prowadzi programy mentoringowe z obszaru komunikacji dla menedżerów. Wdraża Standardy Komunikacji Liderskiej w firmach i organizacjach, szkoli zespoły komunikacji, menadżerów i zapewnia rozwój kompetencji komunikacyjnych liderów.

Swoje doświadczenie zdobyła pracując w Kompanii Piwowarskiej (10 lat), Zeelandii oraz Infersoll Rand (2 lata jako doradca kadry zarządzajacej ds, komunikacji wewnętrznej). Jako niezależny konsultant pracowała z zespołami m.in. ABB, Capgemini, 10 Clouds, Amica, Roche czy SOS Wioski Dziecięce. W ramach szkoleń otwartych przeszkoliła ponad 200 praktyków komunikacji wewnętznej.

Jako certyfikowany trener biznesu oraz facylitator według metodologii Iceberg, w ramach sesji facylitacyjnych pomaga zespołom w wypracowywaniu strategii i rozwiązań oraz szkoli z zakresu prowadzenia efektywnych spotkań wewnętrznych. Jest również jednym z dwóch w Polsce certyfikowanych trenerów Neurocolors.

Od lat pasjonuje się wykorzystywaniem nowych mediów, AI i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji wewnętrznej.

zaufali nam