SZKOLENIE DEDYKOWANE

Facylitacja spotkań

Podczas tego warsztatu uczestnicy poznają w praktyce techniki prowadzenia bardziej efektywnych, angażujących spotkań i wzmocnią swoje kompetencje w zakresie komunikacji z zespołem.

Ten warsztat prezentuje pojęcie i możliwości jakie daje wykorzystanie facylitacji w zarządzaniu zespołem. Uczestnicy dowiedzą poznają techniki facylitacyjne, dzięki którym:

 • będą potrafili prowadzić konstruktywne spotkania
 • podniosą zaufanie i współpracę w zespole
 • będą potrafili przeprowadzić zespół przez konflikt
 • będą lepiej inspirować i zachęcać zespół do otwartego myślenia

Elementem tego warsztatu jest także praca nad postawą własną, świadomość wpływu jaki wywieramy na grupę i umiejętność współdziałania za grupą.

Przedstawione podczas tego warsztatu techniki facylitacyjne bazują na metodologii Iceberg w połączeni z podejściem Carla Rogersa. Warsztat jest typowo zaprojektowany pod potrzeby biznesu.

Dla kogo?

 • Dla wszystkich osób, które chcą prowadzić bardziej efektywne spotkania
 • Dla liderów chcących poprawić zaangażowanie zespołu
 • Dla menadżerów, którzy chcą poprawić dynamikę i zaangażowanie uczestników prowadzonych spotkań
 • Dla członków działów HR odpowiedzialnych za budowanie zaangażowania oraz programy rozwojowe
 • Dla liderów chcących poprawić relacje i umiejętnie radzić sobie z konfliktami w zespole

Wiedza i umiejętności po szkoleniu:

 • Znajomość technik i narzędzi facylitacji spotkań
 • Umiejętne wspomaganie procesu podejmowania decyzji w zespole
 • Identyfikacja i pokonywanie barier wpływających na brak efektywności pracy grupy
 • Wspieranie myślenie innowacyjne w zespole
 • Budowanie otwartej, dwustronnej komunikacji wspierającej realizację celów biznesowych
 • Angażowanie zespołu i wzmacnianie postaw promujących współodpowiedzialność zespołu za wyniki

Wykorzystaj różne metody

szkolenia

sesje facylitacyjne

materiały edukacyjne

konsultacje

mentoring

Przeczytaj opinie naszych uczestników

trener

Katarzyna Kern

lider HR, facylitator, Coach, trener biznesu

Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma ponad 17-letnie doświadczenie jako lider HR w firmach polskich i międzynarodowych z branży IT, turystyka, outsourcing i retail.

Jej obszarem specjalizacji jest tworzenie Szczęśliwych Miejsc Pracy poprzez kreowania polityki personalnej i budowanie angażującej kultury organizacyjnej, współprace pomiędzy liderami, pracownikami, działami HR oraz Zarządami. Kilkukrotnie w swoich rolach miała okazję odbierać nagrodę Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce i głeboko wierzy w to, że każda firma może stać się lepszym miejscem pracy. Na co dzień zajmuje się doradztwem i konsultingiem HR, prowadzi Executive i Life Coaching, a także szkoli i facylituje.

Adriana Borucka

ekspertka ds. komunikacji wewnętrznej i liderskiej, trenerka biznesu, facylitatorka

Ekspertka w zakresie strategicznego doradztwa komunikacyjnego. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji korporacyjnej, w tym w zakresie komunikacji wewnętrznej - wdrażanie strategii komunikacji wewnętrznej, audyty komunikacji wewnętrznej, wdrażanie nowych kanałów i działań w obszarze digital workplace, komunikacja kryzysowa, zarządzanie zmianą. Doradza i wspiera kadrę zarządzającą w obszarze komunikacji wewnętrznej. Swoje doświadczenie zdobyła, pracując w Kompanii Piwowarskiej, Zeelandii oraz Infersoll. Niezależnie współpracowała także z zespołami. ABB, Capgemini, 10 Clouds, Amica, Roche czy SOS Wioski Dziecięce. Jako certyfikowana trenerka biznesu oraz facylitatorka według metodologii Iceberg, w ramach sesji facylitacyjnych, pomaga zespołom w wypracowywaniu strategii i rozwiązań oraz szkoli z zakresu prowadzenia efektywnych spotkań wewnętrznych. Jest również jedną z dwóch w Polsce certyfikowanych trenerek Neurocolors. Od lat pasjonuje się wykorzystywaniem nowych mediów, AI i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji wewnętrznej.

Zobacz z kim pracowaliśmy