Szkolenie „Facylitacja dla menadżerów”

SZKOLENIE DEDYKOWANE

Zapytaj o ofertę

Dla kogo?

  • Dla liderów chcących poprawić zaangażowanie zespołu

  • Dla menadżerów, którzy chcą poprawić dynamikę i zaangażowanie uczestników prowadzonych spotkań

  • Dla liderów chcących poprawić relacje i umiejętnie radzić sobie z konfliktami w zespole

Wiedza i umiejętności po szkoleniu:

  • Znajomość technik i narzędzi facylitacji spotkań

  • Umiejętne wspomaganie procesu podejmowania decyzji w zespole

  • Identyfikacja i pokonywanie barier wpływających na brak efektywności pracy grupy

  • Wspieranie myślenie innowacyjne w zespole

  • Budowanie otwartej, dwustronnej komunikacji wspierającej realizację celów biznesowych

  • Angażowanie zespołu i wzmacnianie postaw promujących współodpowiedzialność zespołu za wyniki

Super przeprowadzony warsztat, elastyczność prowadzącej, kreatywność, indywidualne podejście

Uczestnik szkolenia

Świetny, praktyczny warsztat. Doskonałe było to, że warsztat był dopasowany do naszych potrzeb, a prowadząca reagowała elastycznie. Świetna atmosfera i ciekawy materiał wzbudziły we mnie apetyt na więcej!

Uczestnik szkolenia

Zdecydowanie jedno z tych szkoleń, po których chce się jak najszybciej wykorzystać zdobytą na nim wiedzę i umiejętności.

Uczestnik szkolenia

Jestem bardzo zadowolona ze szkolenia. Dzięki!

Uczestnik szkolenia

Opis warsztatu

Ten warsztat prezentuje pojęcie i możliwości jakie daje wykorzystanie facylitacji w zarządzaniu zespołem. Uczestnicy dowiedzą się kiedy i w jaki sposób wykorzystywać podejście facylitacyjne, tak aby realizować założone cele biznesowe.

Ten warsztat dostarcza wiedzę, narzędzia oraz umiejętności, które wzmacniają kompetencje liderskie w obszarze pracy i komunikacji  z zespołem. Podczas warsztatu uczestnicy nauczą się w jaki sposób pobudzać zaangażowanie wszystkich członków zespołu. Uczestnicy wzmocnią także swoje kompetencje w zakresie budowania dialogu oraz otwartej komunikacji z różnymi grupami odbiorców, które są podstawą dla długofalowego zaufania.

Dzięki praktycznym warsztatom pozwalającym przećwiczyć różne techniki facylitacyjne, uczestnicy będą potrafili identyfikować i przeciwdziałać barierom osłabiającym współpracę w zespole, podnieść zaangażowanie członków zespołu, jak również wykorzystają spotkania do inspirowania grupy do otwartego myślenia i współpracy.

Trener prowadzący

Adriana Borucka
Adriana Boruckaekspert ds. Komunikacji, trener biznesu, facylitator
Ekspert w zakresie strategicznego doradztwa komunikacyjnego. Ma ponad 12-letnie doświadczenie w komunikacji wewnętrznej, które zdobywała zarówno po stronie firm krajowych jak i międzynarodowych z branży FMCG, motoryzacyjnych, farmaceutycznych, produkcyjnych jak i agencji PR.

Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów dla kadry menadżerskiej z obszaru poprawy kompetencji komunikacyjnych i budowania marki lidera, szkoleń dla osób odpowiadających za komunikację wewnętrzną oraz spotkań opartych o facylitację. Zajmuje się również doradztwem w obszarze komunikacji wewnętrznej, komunikacji liderskiej oraz wspiera organizacje będące w procesie zmian organizacyjnych. Od lat pasjonuje się wykorzystywaniem nowych mediów i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji wewnętrznej.

Trener prowadzący

Katarzyna Kern
Katarzyna Kernlider HR, facylitator, Coach, trener biznesu
Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma ponad 17-letnie doświadczenie jako lider HR w firmach polskich i międzynarodowych z branży IT, turystyka, outsourcing i retail.

Jej obszarem specjalizacji jest tworzenie Szczęśliwych Miejsc Pracy poprzez kreowania polityki personalnej i budowanie angażującej kultury organizacyjnej, współprace pomiędzy liderami, pracownikami, działami HR oraz Zarządami. Kilkukrotnie w swoich rolach miała okazję odbierać nagrodę Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce i głeboko wierzy w to, że każda firma może stać się lepszym miejscem pracy. Na co dzień zajmuje się doradztwem i konsultingiem HR, prowadzi Executive i Life Coaching, a także szkoli i facylituje.

Lider – potrzebuje go każdy zespół. Facylitacja dla menadżerów to szkolenie dedykowane wszystkim osobom szukającym skutecznych i praktycznych metod ułatwiających zarządzanie zespołem. Właściwie rozwijane i kształtowane umiejętności liderskie, wzmocnione przez techniki facylitacyjne, wpływają na efektywność pracowników oraz tworzą pole do otwartej i szczerej komunikacji, która realnie wpływa na skuteczność w działaniu.

Szkolenie z facylitacji dla menadżerów zapewnia kluczowe kompetencje, niezbędne do osiągnięcia założonych celów biznesowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, w jaki sposób budować kulturę dialogu, jak wspierać zaangażowanie zespołu, a także jak inspirować jego członków do jeszcze lepszej współpracy, pobudzając ich kreatywność.

Głównym celem szkolenia z facylitacji dla menadżerów jest pokazanie i przećwiczenie technik i narzędzi, które pomogą liderom lepiej zrozumieć mechanizmy wewnątrz grupy, a także ułatwią realizowanie postawionych przed nimi zadań.

Szkoła „facylitacji ” – czym jest?

Czym jednak właściwie jest szkoła „facylitacji”? To termin wciąż nowy, jednakże jego znaczenie trudno przecenić. Facylitacja to innymi słowy sztuka rozwiązywania konfliktów, coraz bardziej istotna we współczesnym biznesie. Natomiast założeniem facylitacji zawsze jest poprawienie jakości pracy oraz pobudzenie wśród pracowników zaangażowania w budowanie dobrych relacji w grupie, które z kolei przekładają się na poczucie wzajemnego zaufania.

Dlatego to właśnie na barkach menadżerów, którzy pośredniczą między zarządem a pracownikami, spoczywa w dużej mierze odpowiedzialność za skuteczną komunikację wewnętrzną. Szkolenie dla menadżerów z podstawowych i wymaganych technik facylitacji jest niezbędne dla każdego lidera, pragnącego znaleźć i przećwiczyć praktyczne sposoby wzmacniające wydajność grupy, którą zarządza.

Facylitacja dla menadżerów umożliwia poznanie niezbędnych dla umiejętności lidera metod, znacząco ułatwiających mu radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami w swoim zespole.

Szkolenie z facylitacji – wiedza i umiejętności

Nasz warsztat kierowany jest dla wszystkich menadżerów, którzy rozumieją, jak ważna w codziennej pracy jest zdrowa, przyjazna i sprawnie prowadzona komunikacja między pracownikami.

Szkolenie z facylitacji dla menadżerów przygotowane jest jednak zarówno z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają pracę w roli lidera zespołu, jak i o tych, którzy pragną wzmocnić swoje kompetencje na rynku pracy.

Facylitacja – szkolenie na najwyższym poziomie

Facylitacja dla menadżerów to szkolenie z umiejętności niezwykle cennych dla przyszłego pracodawcy, szczególnie w przypadku osób, które liczą na stanowisko kierownicze lub awans na menedżera w najbliższej przyszłości. Umiejętność skutecznego rozwiązywania konfliktów, szczególnie tych złożonych i trudnych, to niewątpliwa zaleta kandydata na każde stanowisko.

Certyfikat profesjonalnego szkolenia z facylitacji od iComms_ z pewnością będzie dodatkowym atutem podczas rozmowy o pracę, szczególnie podczas starania się o stanowisko lidera.

iComms_ – skuteczna szkoła facylitacji

Intensywna szkoła facylitacji dla menadżerów iComms_ nastawiona została przede wszystkim na wzmocnienie praktycznych umiejętności. Dlatego spotkania prowadzone są z wykorzystaniem niezbędnych teoretycznych podstaw, a także prezentacji, podczas których uczestnicy mają możliwość wymiany własnych doświadczeń oraz wspólnego poszukiwania efektywnych rozwiązań.

Podstawową formą zajęć z facylitacji dla menadżerów są ćwiczenia, dyskusje oraz zadania, które zostały dostosowane do ich oczekiwań oraz potrzeb – ustalonych po konsultacjach przed rozpoczęciem szkolenia. Ponadto uczestnicy otrzymują niezbędne materiały szkoleniowe, dostęp do wszystkich prezentacji stosowanych podczas zajęć oraz pomoc przy dalszym kontynuowaniu swojej pracy.

Dobry wizerunek marki – szkoła facylitacji a employee branding

Skuteczniejsze rozwiązywanie konfliktów oraz poprawiona komunikacja w zespole bezpośrednio przekładają się na lepszą atmosferę w miejscu pracy – a to jeden z czynników mających decydujący wpływ na ocenę pracodawcy przez zatrudnionych. Płynie stąd prosty wniosek: szkoła facylitacji może nie tylko zredukować ilość osób odchodzących z pracy, ale również wspierać employee branding.

Świadomi pracodawcy coraz częściej decydują się na działania budujące pozytywny wizerunek marki nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz firmy. To właśnie employee branding – proces, który sprawia, że zatrudnieni stają się ambasadorami marki. Jednym ze sposobów na wzmocnienie tego efektu jest facylitacja. Szkolenie prowadzone przez iComms_ ułatwia budowanie zgranego, skutecznie współpracującego zespołu, którego uczestnicy chętnie współdziałają i dobrze czują się w swoim towarzystwie. Dobra energia w zespole i udana, niezakłócona konfliktami współpraca, zwiększają prawdopodobieństwo, że zatrudnione osoby będą dobrze mówić o swoim pracodawcy, również poza ścianami firmowych budynków.

Czy dobra komunikacja to wynik wiedzy nabytej?

Szkoła falicytacji iComms_ zapewnia, że liderem wcale nie trzeba się urodzić. Skuteczne i efektywne prowadzenie zespołu wymaga oczywiście pewnych predyspozycji, ale w dużej mierze opiera się na umiejętnościach nabytych oraz dobrej komunikacji. Właśnie tutaj doskonale sprawdza się wiedza zdobyta podczas szkolenia z facylitacji dla menadżerów.

Wiele osób na stanowiskach menedżerskich na początku nie jest w pełni przygotowanych do nowej roli. Dotyczy to szczególnie młodych osób, które uzyskały nowe obowiązki wskutek awansu wewnętrznego. Szkolenia typu facylitacja dla menadżerów umożliwią zapełnienie tej luki oraz szybkie i skuteczne nabycie umiejętności, które pomogą w wypełnianiu codziennych obowiązków wszystkim świeżo upieczonym liderom.

Szkolenie z facylitacji to doskonała inwestycja w nowe umiejętności, która z pewnością zwróci się podczas codziennej pracy. Facylitacja – szkolenie ułatwi efektywne zarządzanie zespołem każdemu menadżerowi. Dzięki zbudowaniu zdrowej, obustronnej komunikacji w miejscu pracy, można zyskać naprawdę wiele.

Zwiększenie wydajności zespołu, poprawa atmosfery w pracy, wzrost zadowolenia wśród członków zespołu – to tylko kilka z korzyści, które gwarantuje facylitacja. Szkolenie czeka na wszystkich zainteresowanych – nie musisz być menadżerem, aby skorzystać z profesjonalnego kursu w szkole facylitacji.