Szkolenie „Facylitacja dla menadżerów”

SZKOLENIE DEDYKOWANE

Zapytaj o ofertę

Lider – potrzebuje go każdy zespół. Facylitacja dla menadżerów to szkolenie dedykowane wszystkim osobom szukającym skutecznych i praktycznych metod ułatwiających zarządzanie zespołem. Właściwie rozwijane i kształtowane umiejętności liderskie, wzmocnione przez techniki facylitacyjne, wpływają na efektywność pracowników oraz tworzą pole do otwartej i szczerej komunikacji, która realnie wpływa na skuteczność w działaniu.

Szkolenie z facylitacji dla menadżerów zapewnia kluczowe kompetencje, niezbędne do osiągnięcia założonych celów biznesowych. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, w jaki sposób budować kulturę dialogu, jak wspierać zaangażowanie zespołu, a także jak inspirować jego członków do jeszcze lepszej współpracy, pobudzając ich kreatywność. Głównym celem szkolenia z facylitacji dla menadżerów jest pokazanie i przećwiczenie technik i narzędzi, które pomogą liderom lepiej zrozumieć mechanizmy wewnątrz grupy, a także ułatwią realizowanie postawionych przed nimi zadań.

Szkoła „facylitacji ” – czym jest?

Czym jednak właściwie jest szkoła „facylitacji”? To termin wciąż nowy, jednakże jego znaczenie trudno przecenić. Założeniem facylitacji zawsze jest poprawienie jakości pracy oraz pobudzenie wśród pracowników zaangażowania w budowanie dobrych relacji w grupie, które z kolei przekładają się na poczucie wzajemnego zaufania. Dlatego to właśnie na barkach menadżerów, którzy pośredniczą między zarządem a pracownikami, spoczywa w dużej mierze odpowiedzialność za skuteczną komunikację wewnętrzną. Szkolenie dla menadżerów z podstawowych i wymaganych technik facylitacji jest niezbędne dla każdego lidera, pragnącego znaleźć i przećwiczyć praktyczne sposoby wzmacniające wydajność grupy, którą zarządza. Facylitacja dla menadżerów umożliwia poznanie niezbędnych dla umiejętności lidera metod, znacząco ułatwiających mu radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami w swoim zespole.

Szkolenie z facylitacji – wiedza i umiejętności

Nasz warsztat kierowany jest dla wszystkich menadżerów, którzy rozumieją, jak ważna w codziennej pracy jest zdrowa, przyjazna i sprawnie prowadzona komunikacja między pracownikami. Szkolenie z facylitacji dla menadżerów przygotowane jest jednak zarówno z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają pracę w roli lidera zespołu, jak i o tych, którzy pragną wzmocnić swoje kompetencje na rynku pracy.

Intensywna szkoła facylitacji dla menadżerów nastawiona została przede wszystkim na wzmocnienie praktycznych umiejętności. Dlatego spotkania prowadzone są z wykorzystaniem niezbędnych teoretycznych podstaw, a także prezentacji, podczas których uczestnicy mają możliwość wymiany własnych doświadczeń oraz wspólnego poszukiwania efektywnych rozwiązań. Podstawową formą zajęć z facylitacji dla menadżerów są ćwiczenia, dyskusje oraz zadania, które zostały dostosowane do ich oczekiwań oraz potrzeb – ustalonych po konsultacjach przed rozpoczęciem szkolenia. Ponadto uczestnicy otrzymują niezbędne materiały szkoleniowe, dostęp do wszystkich prezentacji stosowanych podczas zajęć oraz pomoc przy dalszym kontynuowaniu swojej pracy.

Dla kogo?

  • Dla liderów chcących poprawić zaangażowanie zespołu

  • Dla menadżerów, którzy chcą poprawić dynamikę i zaangażowanie uczestników prowadzonych spotkań

  • Dla liderów chcących poprawić relacje i umiejętnie radzić sobie z konfliktami w zespole

Wiedza i umiejętności po szkoleniu:

  • Znajomość technik i narzędzi facylitacji spotkań

  • Umiejętne wspomaganie procesu podejmowania decyzji w zespole

  • Identyfikacja i pokonywanie barier wpływających na brak efektywności pracy grupy

  • Wspieranie myślenie innowacyjne w zespole

  • Budowanie otwartej, dwustronnej komunikacji wspierającej realizację celów biznesowych

  • Angażowanie zespołu i wzmacnianie postaw promujących współodpowiedzialność zespołu za wyniki

Opis szkolenia

Ten warsztat prezentuje pojęcie i możliwości jakie daje wykorzystanie facylitacji w zarządzaniu zespołem. Uczestnicy dowiedzą się kiedy i w jaki sposób wykorzystywać podejście facylitacyjne, tak aby realizować założone cele biznesowe.

Ten warsztat dostarcza wiedzę, narzędzia oraz umiejętności, które wzmacniają kompetencje liderskie w obszarze pracy i komunikacji  z zespołem. Podczas warsztatu uczestnicy nauczą się w jaki sposób pobudzać zaangażowanie wszystkich członków zespołu. Uczestnicy wzmocnią także swoje kompetencje w zakresie budowania dialogu oraz otwartej komunikacji z różnymi grupami odbiorców, które są podstawą dla długofalowego zaufania.

Dzięki praktycznym warsztatom pozwalającym przećwiczyć różne techniki facylitacyjne, uczestnicy będą potrafili identyfikować i przeciwdziałać barierom osłabiającym współpracę w zespole, podnieść zaangażowanie członków zespołu, jak również wykorzystają spotkania do inspirowania grupy do otwartego myślenia i współpracy.

Trener prowadzący

Adriana Borucka
Adriana Boruckaekspert ds. Komunikacji, trener biznesu, facylitator
Ekspert w zakresie strategicznego doradztwa komunikacyjnego. Ma ponad 12-letnie doświadczenie w komunikacji wewnętrznej, które zdobywała zarówno po stronie firm krajowych jak i międzynarodowych z branży FMCG, motoryzacyjnych, farmaceutycznych, produkcyjnych jak i agencji PR.

Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów dla kadry menadżerskiej z obszaru poprawy kompetencji komunikacyjnych i budowania marki lidera, szkoleń dla osób odpowiadających za komunikację wewnętrzną oraz spotkań opartych o facylitację. Zajmuje się również doradztwem w obszarze komunikacji wewnętrznej, komunikacji liderskiej oraz wspiera organizacje będące w procesie zmian organizacyjnych. Od lat pasjonuje się wykorzystywaniem nowych mediów i wdrażaniem nowatorskich rozwiązań w obszarze komunikacji wewnętrznej.

Trener prowadzący

Katarzyna Kern
Katarzyna Kernlider HR, facylitator, Coach, trener biznesu
Ukończyła Psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma ponad 17-letnie doświadczenie jako lider HR w firmach polskich i międzynarodowych z branży IT, turystyka, outsourcing i retail.

Jej obszarem specjalizacji jest tworzenie Szczęśliwych Miejsc Pracy poprzez kreowania polityki personalnej i budowanie angażującej kultury organizacyjnej, współprace pomiędzy liderami, pracownikami, działami HR oraz Zarządami. Kilkukrotnie w swoich rolach miała okazję odbierać nagrodę Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce i głeboko wierzy w to, że każda firma może stać się lepszym miejscem pracy. Na co dzień zajmuje się doradztwem i konsultingiem HR, prowadzi Executive i Life Coaching, a także szkoli i facylituje.

2018-11-27T14:50:12+00:00