Konferencja iComms
Zagwarantuj sobie uczestnictwo
zapisz się już teraz!
Harvard Business Review Polska
Autor: Idalene F. Kesner, Profesor zarządzania strategicznego w School of Business Indiana University w Bloomington
Bardzo ciekawy felieton opisujący case study Karen Barton, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Zendal Pharmaceuticals - której szef, nagle ucina wydatki na kształcenie kadr zarządzających o 75%. Artykuł przynosi nam nie tylko realną historię, ale tez komentarze kilku praktyków z firm takich jak np. Hewlett Packard.
Link do treści oryginalnej:
https://www.hbrp.pl/b/doskonalenie-przywodztwa-bonus-czy-priorytet/Pel7bgY7c
Autor: Robby Brumberg, editor Ragan.com
Autor przygotował kilka ciekawych infografik, które pozwolą nam nie tylko odpowiedzieć na pytanie jaki styl komunikacji reprezentujemy, ale też jak dobrać efektywną strategię do konkretnego stylu.
Link do treści oryginalnej:
https://www.ragan.com/infographic-how-to-accommodate-different-communication-styles/
Allthingsic.com
Autor: Rachel Miller, IC specialist, journalist, blogger and Eleanor Tweddell, redundancy mentor Another Door
Zwolnienia - temat trudny, jednak powszechny. Jak podejść do niego komunikacyjnie? Jak mówić o redukcji etatów nie powodując strachu i spadku efektywności? Artykuł odpowiada na te pytania i pokazuje jak ważna jest rola specjalistów ds. Komunikacji wewnętrznej w tym zakresie.
Link do treści oryginalnej:
https://www.allthingsic.com/how-to-communicate-redundancies/
DOBRA KSIĄŻKA:
"Pułapki myślenia", Daniel Kahneman
Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, psycholog Daniel Kahneman przedstawia mechanizmy ludzkiego rozumowania. W "Pułapkach myślenia" noblista wnikliwie analizuje działanie umysłu. W ciekawy i przystępny, niepozbawiony humoru sposób wyjaśnia czytelnikom, co decyduje o naszym myśleniu. Odkrywa możliwości, a także zagrożenia wynikające z szybkiego myślenia. Radzi, jak wykorzystać potencjał wolnego myślenia, kiedy warto zaufać intuicji, a kiedy nie powinno się tego robić. Kahneman przedstawia wpływ wolnego i szybkiego myślenia na nasze osądy i wybory. Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych decyzji? Czy można uniknąć pułapek myślenia?