artykuł, prasówka
Kwietnia 23, 2019 2 min czytania

#prasówka IComms 23.04.2019

prasówka IComms 23.04.2019

#prasówka IComms 23.04.2019

Doskonalenie przywództwa: bonus czy priorytet?

Harvard Business Review Polska

Autor: Idalene F. Kesner, Profesor zarządzania strategicznego w School of Business Indiana University w Bloomington

Bardzo ciekawy felieton opisujący case study Karen Barton, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Zendal Pharmaceuticals - której szef, nagle ucina wydatki na kształcenie kadr zarządzających o 75%. Artykuł przynosi nam nie tylko realną historię, ale tez komentarze kilku praktyków z firm takich jak np. Hewlett Packard.

Link do treści oryginalnej:

https://www.hbrp.pl/b/doskonalenie-przywodztwa-bonus-czy-priorytet/Pel7bgY7c

Jak dostosować różne style komunikacji (Tytuł oryginalny: How to accommodate different communication styles. Infographic)

Ragan.com

Autor: Robby Brumberg, editor Ragan.com

Autor przygotował kilka ciekawych infografik, które pozwolą nam nie tylko odpowiedzieć na pytanie jaki styl komunikacji reprezentujemy, ale też jak dobrać efektywną strategię do konkretnego stylu.

Link do treści oryginalnej:

https://www.ragan.com/infographic-how-to-accommodate-different-communication-styles/

Jak komunikować redukcję zatrudnienia (How to communicate redundancies)

Allthingsic.com

Autor: Rachel Miller, IC specialist, journalist, blogger and Eleanor Tweddell, redundancy mentor Another Door

Zwolnienia - temat trudny, jednak powszechny. Jak podejść do niego komunikacyjnie? Jak mówić o redukcji etatów nie powodując strachu i spadku efektywności? Artykuł odpowiada na te pytania i pokazuje jak ważna jest rola specjalistów ds. Komunikacji wewnętrznej w tym zakresie.

Link do treści oryginalnej:

https://www.allthingsic.com/how-to-communicate-redundancies/

DOBRA KSIĄŻKA:

"Pułapki myślenia", Daniel Kahneman

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii, psycholog Daniel Kahneman przedstawia mechanizmy ludzkiego rozumowania. W "Pułapkach myślenia" noblista wnikliwie analizuje działanie umysłu. W ciekawy i przystępny, niepozbawiony humoru sposób wyjaśnia czytelnikom, co decyduje o naszym myśleniu. Odkrywa możliwości, a także zagrożenia wynikające z szybkiego myślenia. Radzi, jak wykorzystać potencjał wolnego myślenia, kiedy warto zaufać intuicji, a kiedy nie powinno się tego robić. Kahneman przedstawia wpływ wolnego i szybkiego myślenia na nasze osądy i wybory. Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych decyzji? Czy można uniknąć pułapek myślenia?