artykuł, ogólny, prasówka
Lutego 7, 2019 4 min czytania

Komunikacja wewnętrzna: przegląd prasy 30.01.2019

https://icomms.pl/wp-content/uploads/Przegląd-16.01.2019-1-1024x535.jpg

#prasówka iComms 30.01.2019

Jak planować efektywne spotkania?

Harvard Business Review PolskaAutor: Roger Schwarz, ekspert w dziedzinie psychologii organizacji, prelegent, konsultant w sferze przywództwa w zespołach oraz prezes Roger Schwartz & Associates.

W artykule znajdziemy szczegółowe sposoby na organizację efektywnych spotkań biznesowych. Według autora bez względu na to, jak długo mają trwać i ile osób ma być na nich obecnych, klucz do końcowego sukcesu jest zawsze jeden – jasny i przejrzysty plan.

Tekst stanowi praktyczny poradnik, który odpowiada na pytania:

  • w jaki sposób zaangażować zespół w spotkanie,
  • jak wybrać do niego tematy,
  • jak formułować pytania i prowadzić dyskusje, a także
  • jak prowadzić agendę, ustalić prowadzących czy zakończyć zebranie.

W artykule, oprócz przykładów, znajdują się też szablon i plan możliwego spotkania.

Link do treści oryginalnej:

https://www.hbrp.pl/b/jak-planowac-efektywne-spotkania/eFvMI7ItCztery wskazówki, jak stworzyć dynamiczny intranet (4 ways to create a magnetic, energetic intranet)

Ragan.com

Autor: Annique Simpson, internal communicaton specialist

Intranet to jedno z podstawowych narzędzi komunikacji w firmie. Przy odpowiednim wykorzystaniu może być dla pracownika dodatkowym źródłem wiedzy, motywacji i zaangażowania. W artykule znajdziemy cztery porady, które pozwolą nam zbudować intranet jako nowoczesną i tętniącą życiem platformę.

  1. Zadbaj o stałe wsparcie szefa – pracownicy muszą widzieć, że pomysł ma poparcie zarządu.
  2. Spraw, by powstała wspólna i trwała platforma – intranet powinien być miejscem wzajemnej komunikacji, która ułatwia pracę.
  3. Regularnie zbieraj feedback – jest niezbędny, by pokazać, że projekt jest robiony z sensem, na długo.
  4. Zaangażuj największych entuzjastów technologii w firmie – poproś o wsparcie tych pracowników, których rady na pewno mogą przyczynić się do stworzenia lepszego intranetu.

Źródło: https://www.ragan.com/4-ways-to-create-a-magnetic-energetic-intranet/

Zmodyfikowana wersja artykułu znajduje się też na stronie autorki: https://anniquesimpson.com/2019/01/06/5-ways-to-make-your-intranet-irresistible-to-employees/

Jak być dobrym liderem podczas kryzysu? (Crisis management: what makes a good leader?)

Trainingzone.co.ukAutor: Chris Butler, principle consultant

Kryzysy to często największe wyzwanie dla lidera. W artykule znajdziemy kolejne, cenne rady na temat tego, jak powinien zachować się dobry lider, by razem z zespołem przebrnąć przez kryzys. Autor podaje pytania, na które musi on najpierw odpowiedzieć, by następnie przejść do charakterystyki sprawnego przywódcy, który wyprowadzi markę na prostą.Link do treści oryginalnej: https://www.trainingzone.co.uk/lead/culture/crisis-management-what-makes-a-good-leader

DOBRA KSIĄŻKA

https://icomms.pl/wp-content/uploads/jak-wystepowac-i-zablysnac-w-iext43464052.jpg

Tytuł: Jak występować i zabłysnąć

Autor: Maciej Orłoś

Bardzo przystępnie napisana książka, dobrze zebrane podstawowe zasady dobrych wystąpień publicznych. Autor skupia się na praktycznych aspektach wystąpień przed kamerą, jednak cała wiedza będzie także bardzo przydatna liderom, menadżerom czy specjalistom, którzy chcą w sposób profesjonalny przeprowadzać spotkania i prezentacje biznesowe.